Image Alt

o mnie

kim jestem?

Nazywam się Dariusz Leszczyński. Przez lata byłem projektantem wnętrz, jednak zamiłowanie do tworzenia zaprowadziło mnie najpierw do stolarni, a potem do pracowni ceramicznej, gdzie od 2015 roku tworzę pod marką Patina Style.

Jestem artystą z wyboru, kocham tworzyć i dzielić się tym z innymi. Ceramika jest dla mnie pretekstem do rozmowy, okazaniem wdzięczności za możliwość tworzenia, szansą na poznanie wielu wspaniałych osób. Pozwala mi nie tylko tworzyć, ale również zachęca do ciągłego rozwoju, doskonalenia warsztatu. Praca z gliną wymaga cierpliwości, skupienia, dokładności i spokoju. Fascynujące jest w niej to, że z bezkształtnej masy wykopanej z ziemi można zrobić coś, co jest w stanie przetrwać tysiące lat. Stała się drogą do mojego wnętrza i zarazem obrazem moich myśli i uczuć. Jest tym, czego szukałem, odpowiedzią na ciągle nurtujące mnie pytanie, kim jestem?

Tutaj żyję i tworzę…

Pracownia znajduje się w malowniczym miejscu między sadami, niedaleko Warki, nad jej dachem rozpościera się rozłożysty dąb. Liść dębu stał się inspiracją dla mojego loga, gmerka, która jest na każdej mojej pracy. Tworzę głównie z kamionki, ale również fascynuje mnie porcelana. Prace wypalam głównie w piecu elektrycznym jednak w miarę możliwości staram się wypalać również w piecu opalanym drewnem lub raku. Moje prace to głównie ceramika użytkowa, daję się ponieść również fantazji i tworzę formy bardziej nieoczywiste.

Gdybyś miał jakiekolwiek pytania zachęcam do kontaktu.

Moją największą motywacją jest uśmiech tych, do których trafiają moje prace.

Serdecznie dziękuję za wspaniały wazon. Zrobił na mnie wrażenie jak tylko go zobaczyłam. Jednak w rzeczywistości jest jeszcze piękniejszy niż na zdjęciu. Fantastycznie ożywa jak tylko włożyłam kwiaty. Przepięknie wykonany z dbałością o detal.

ZUZANNA

Brawo, super. Jeszcze nigdy nie smakowała mi kawa tak jak ta podana w czarkach wykonanych przez PatinaStyle. Czarki obłędne, dostawa ekspresowa. Używam ich codziennie:) Dziękuję!

JULIA

Panie Dariuszu bardzo dziękujemy za taką niespodziankę. Oniemieliśmy z zachwytu, jak zobaczyliśmy misę, którą zamówiliśmy na prezent dla naszej mamy i tak pięknie zapakowana. А. najbardziej cieszy fakt, że misa jest główną dekoracją u naszej mamy. Dziękujemy

ANITA I SŁAWEK
X